Archiv novinek webu Shetlandská hvězda
Prosinec 2010 - Leden 2008


www.shetlandska-hvezda.cz6. prosince 2010 - Narozeniny, Wels a Linda

2x CACIB Wels (AT)
4. 12. - Brigitte Bregenzer (A)
Ch. Amethrickeh Apparition - tř. šampionů - V2, r. CACA /3/
Yolinda ze Sedlmajerovy vily - tř. štěňat - VN /4/ nezadávalo se pořadí

5. 12. - Phylis Poduschka-Aigner (A)
Ch. Amethrickeh Apparition - tř. šampionů - V2, r. CACA, r. CACIB /3/
Yolinda ze Sedlmajerovy vily - tř. štěňat - VN /2/ nezadávalo se pořadí

Oba dva dny jsem měla možnost předvádět svojí lásku, Baylu.
BAYLA BAYLA Nirreterrit - 2x Veteranensieger

Díky Leni za super víkend!
Více o Bayle a všech KK, které jsme vezli naleznete zde: http://www.leneli.cz/cz/nasi-psi

V sobotu měly naše nejstarší holky, milovaná šampionka Pilinka a její rozkošná sestřička Nikynka, narozeniny. Je jim 10 let a doufáme, že nám budou dělat radost ještě hodně dlouho. Všechno nejlepší, holky! Máme vás moc rádi!

Naše malá a mladá velice naděná Linda (Yolinda ze Sedlmajerovy vily) bude v dospělosti moc hezká čubinka. Přikládáme foto ze 4,5 měsíce.12. října 2010 - Narozeniny a Špagetka v novinách!

Dnes slavíme dvojí narozeniny! Ty první jsou našeho fešáka Pinta (Amethrickeh Apparition), kterému je dnes 5 let. Ty druhé slaví celá chovatelská stanice, která byla založena 12.10.2004

Níže si můžete přečíst článek z Mladoboleslavského denníku o Špagetce a celé soutěži Mladoboleslavský voříšek 2010!

voriskiada.pdf


10. října 2010 - Super úspěch s Xsaruškou a Špagetkou!

V sobotu 9. 10. 2010 jsme se zúčastnili Voříškiády v Mladé Boleslavy a byli jsme moc úspěšní!
Xsara - fena velká bez PP - Výborná 2 ze 4 fen (blue-merle s pálením, délka srsti dlouhá, druh srsti hladká/rovná, oči hnědé, uši vztyčené/klopené, hlava ušlechtilá, skus nůžkový, povaha hyperaktivní/"profík", chůze elegán, předvedení výborné, pán i pes jsou dokonale sladěni)

Špagetka - fena velká kříženec - Výborná 1 z 5 fen a BIS - Mladoboleslavský voříšek 2010 z 65 psů! (zbarvení bílé se znaky, délka srsti dlouhá, druh vlnitá, oči hnědé, uši klopené, hlava ušlechtilá, skus nůžkový, povaha milá, chůze elegán, předvedení výborné, pán i pes jsou dokonale sladěni)

Moc všem děkuju za pomoc a spolupráci! Velký dík pořadatelům, Eukanubě a hlavně dvěma neznámým, které nás odvezly i s velkou výhrou na nádraží.

O takovémhle dnu se mi mohlo jen zdát!
Dodáme článek, který výjde v novinách a zbylé údaje. :)


3. října 2010 - Novinky

Vítáme přírůstek ve smečce! Krásnou tricolorní fenku úžasného charakteru. Více informací později!

Aktualizace sekce štěňátka, odhalen otec vrhu. Přidány nové věci do sekce Zajímavosti.

Prodám nový Handbook sheltie z UK, rok 1980. K doptání na emailu.

Na sociální síti Facebook probíhá soutěž o titulní stranu časopisu pro pejskaře. První dvě fotky dostanou tato čestná místa (každá fotka vlastní časopis). Jestli máte 5 minut času a chuť nám pomoci, budu moc ráda! V případě výhry pořádám párty v Praze. :)

1) Přihlaste se na Facebook běžných způsobem.
2) Na stránce "Kynologická revue" dejte "připojit se" - http://www.facebook.com/pages/Kynologicka-revue/145803938763834
3) Na odkazu zde najděte malou kolii/šeltii s lysinkou (předposlední foto!) a ťukněte na její fotku - http://www.facebook.com/photo.php?pid=567917&id=145803938763834&ref=fbx_album
4) Dejte tlačítko "líbí se mi" u této fotky :)

PS: V případě, že pod fotkou nemáte tlačítko "líbí se mi" zopakujte bod 1

Moc Vám všem děkujeme :)
Katka a Pinto

15. září 2010 - Novinky

Na klubové výstavě 11.9. v Chropyni získal náš Pinto V1, CAC a Vítěz Chropyně (nejlepší pes) a Pilinka V1 a nakonec vybojovala i nejlepšího veterána plemene. Máme z nich velkou radost! :)

Prosíme všechny odolné povahy, aby se připojily do FB skupiny, která uveřejnila případ týraných šeltií z Ameriky. Moc děkujeme! Odkaz zde

6. září 2010 - Klubová výstava Pardubice + štěňátka 2011

4. 9. se konala speciální výstava Pardubice. Rozhodčí se pro tuto výstavu stala Liz Beth C Liljeqvist ze Švédska. Pinto nastoupil do třídy otevřené a v konkurenci 9 psů získal V1, CAC! Tímto Pinto dokončil Českého šampiona za 11 měsíců. Na výstavě byl také Pintovi předán diplom za Klubového šampiona. Tento titul Pinto dokončil k 6. 6. 2010, necelý rok po příchodu do Čech.

Pilinka ve třídě veteránů získala V2 s excelentním posudkem. Paní rozhodčí se velice líbila díky svému ženskému výrazu. Bohužel již nejsme v pohybu nepřekonatelní, takže si titul odnesla fenka jiná. Protože tato výstava patří mezi mé oblíbené, zůstali jsem až do konce a zúčastnili jsme se i soutěže o nejlepší zlatou šeltii. Tuto soutěž Pinto vyhrál a tak jsem si domů odvezli něco kolem 12kg granulí, krásnou keramickou šeltičku a tři pohárky (CAC, nej zlatá a veteránka Pili).

Velice děkuji všem, kteří mi na posledních dvou výstavách v Bratislavě a v Pardubicích pomáhali. Bez vás bych to nezvládla!

KV Pardubice 2010 KV Pardubice 2010

KV Pardubice 2010 KV Pardubice 2010


Na začátku příštího roku si s naší Sosáčkem vyjedeme do Anglie za ženichem. Sledujte sekci "štěňata", kde již teď naleznete podrobnou analýzu rodokmenů!

23. srpna 2010 - Pintův úspěch

O víkendu 21. a 22. srpna vyhrál náš Pinto (Amethrickeh Apparition) na výstavě v Bratislavě 2x CAC a 2x r. CACIB (vždy za BOBovým psem) a splnil tak podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION. Máme z toho velkou radost. Bohužel od července není Pinto vhodný ke krytí a proto budeme naši Patty Gabrielu nakrývat jiným psem, možná i z Anglie.

22. června 2010 - DOV

Dnes ráno jsem byli u MVDr. Beránka v Pardubicích. Máme radost, potože naše současná generace sheltií je všech chorob prostá. Pinto již potřetí negativní!

Amethrickeh APPARITION, PATTY GABRIELA Smaal Kim - CEA/PRA/Kat. neg.
CHEYLA GOLD ze Sedlmajerovy vily - CEA/PRA/Kat. neg. - Poz:Poč. sklerotizace jádra čočky senilní
CHARLOTA GOLD ze Sedlmajerovy vily - PRA/Kat neg., CEA poz. - CEA hypoplasie choroidei, kolobom opt. disku

8. června 2010 - Víkend na Slovensku

O víkendu jsem se vypravili na NV Senec, Grand Prix Slovakia (Nitra) a na Středoevropský pohár (Nitra).

Pinto "Amethrickeh Apparition" - V3, V2, r. CAC, V3
Pili "Charlota Gold ze Sedlmajerovy vily" - V1, V1 (= Grand Prix Slovakia veteran winner), V1 (= Víťaz stredoeurópskeho pohára veteránov)
Sosáček "Patty Gabriela Smaal Kim" - V1, CAC v mezitřídě na Středoevropském poháru. Jiné dny se nevystavovala.

Při poslední výstavě proběhlo oficiální vyhlášení soutěže TOP PES 2009. Pinto se stal TOP dospělou a celkovou TOP SHELTIÍ v roce 2009. Vše pouze za polovinu výstavní sezóny! Pilinka se stala TOP VETERÁN 2009. Celé výsledky naší smečky najdete ve starších novinkách. Organizace celé výstavy a vyhlašování výsleků byla velice prestižní záležitost. Šampaňské teklo proudem. Díky všem!
Foto by collies.sk


23. května 2010 - Výstavní úspěchy

Na včerejší výstavě v Litoměřicích se nečekaně dařilo!

Pinto "Amethrickeh Apparition" - V1, CAC, CACIB, BOB!
Sosáček "Patty Gabriela Smaal Kim" - V4 v mezitřídě
Pili "Chalrota Gold ze Sedlmajerovy vily" - V1, nejlepší veterán
Niky "Cheyla Gold ze Sedlmajerovy vily" - V2

Krátkosrstá kolie ADJARA BELA Leneli - V1, CAC, CACIB, BOB (handilng Erika), 3. BIG (handling Monika)

Protože jsem vezli nádherou KK, která včera dokončila šampiona ČR a interšampiona + BOB, Jarušku, zůstávali jsem i na odpolední soutěže. Původně jsem o BIG s Jaruš měla jít já, ale protože nás hrozně mile překvapil Pinto a jeho BOB požádala jsem o handling kamarádku Moniku. Monika s Jarčou vyběhala 3. BIG a tím včerejší den učinila nezapomenutelný! HOLKY DÍKY!!!! Ještě děkuji Romaně, Erice a Lence, protože mi hrozně včera pomohly.

Ještě malá informace... Jaruška je nakrytá a čeká miminka z velice atraktivního spojení! Více na webu http://bayla.wz.cz/ Následující fotka Jarči je s Monikou Žákovou, super handlerkou (včera několik velkých úspěchů - více na jejich webu http://www.regenia-bohemia.com)Naše Gábi paní rozhodčí zaujala svým pěkným pohybem a Pinto díky svému elegantnímu pohybu vyhrál BOB. Nečekala jsem na této výstavě žádný úspěch, takže mé reakce nebyly velké. Až dnes to na mě dolehlo. :-))) Děkuju Milli Vaněčkové za předvedení Niky ve veteránkách.

Fotka s paní rozhodčí Dolejšovou, ještě jednou MOC DĚKUJI!


17. května 2010 - Výstavní víkend

Máme za sebou náročný víkend. V sobotu jsem se účastnili 50. klubové výstavy Klubu chovatelů kolií a sheltií Praha v Řepči u Tábora. Rozhodčí Margaret Lambert (UK)
Pinto - Výborný 3 ze 7 psů, třída otevřená
Pilinka - Velmi dobrá 3 z 5 veteránek
Niky - Velmi dobrá 4 z 5 veteránek

V neděli jsem se vypravili na Středo-východoevropskou výstavu psů Bratislava. Rozhodčí Judit Korózs-Papp (HU).
Pinto - Výborný 1 CAC, třída otevřená
Pilinka - Výborná 1, Středo-východoevropský vítěz veteránů

Máme moc radost z pěkného víkendu. Děkujeme Janě Gregorové za předvedení Nikynky. Přidáváme fotky a slíbenou fotku kyčlí naší Pilinky.


10. května 2010

Značný posun v kauze "Pinto" jsem zaznamenali minulý měsíc. Na schůzi Klubu chovatelů kolií a sheltií se náš prolém prošetřil a výsledek můžete vidět na obrázku níže.

Dnes mi též byl doručen znalecký posudek od soudního znalce v oboru kynologi. Posudek vypracoval pan MVDr. Lubomír Široký (předseda ČMKU). Závěr si též můžete problédnout zde:

V současné máme vše potřebné pro podání stížnosti do Anglie. Věříme v její rychlé a čestné projednání.

Přidány nové fotky naší mladé fenky Gábinky. V následujících dnech přidám RTG snímek kyčlí naší skoro desetileté Pilinky, který byl proveden bez anestezie, kvůli odhalení původních pohybových problémů.


23. března 2010 - Výsledky Pes roku 2009 a oficiální vyjádření

Amethrickeh Apparition - 4. místo v dospělých psech - 177 bodů
Vet Ch CZ+SK, Klub. Ch. Charlota Gold ze Sedlmajerovy vily - 1. místo v kategorii veterán (psi i feny) - 96 bodů


Máme velikou radost z úspěchů Pintova otce v Anglii. Ch. Rannerdale Ghostbuster. Za letošní rok se stal 3x nejlepším psem veteránem (i Crufts) a později nejlepším veteránem. V lednu si k titulu nejlepší veterán ještě přidal BIS.

Zde je k přečtení (zatím jen v ČJ, ale pracuje se na verzi v AJ a NJ) informační článek o Pintovi a jeho uších.

12. března 2010 - Novinky

Z 11 veteránů na soutěži Crufts 2010 byl Rannerdale Ghost Buster, otec našeho Pinta (Amethrickeh Apparition), první! Je vidět, že i ve vyšším věku se jedná o úžasného psa a jeho skvělé vlastnosti se samozřejmě přenesly i na jeho potomky :)

Nabízíme také jednu novou, moc pěknou fotku naší Patty Gabriely Smaal Kim. Roste z ní moc pěkná čubinka.


17. února 2010 - Miminka nebudou :(

Dnešní veterinární vyšetření bohužel dopadlo negativně a ačkoliv to vypadalo nadějně, štěňátka nebudou. Budeme se znovu snažit na podzim.

5. února 2010 - TOP PES 2009 SLOVENSKOAmethrickeh Apparition - TOP ŠELTIA 2009
Vet Ch CZ+SK, Klub. Ch. Charlota Gold ze Sedlmajerovy vily - TOP VETERÁN ŠELTIA 2009, 3. místo TOP ŠELTIA 2009
Patty Gabriela Smaal Kim - 3. místo TOP JUNIOR ŠELTIA 2009, 9. místo TOP ŠELTIA 2009

31. ledna 2010 - Novinky

Gábinka se nám už pěkně kulatí. Více v sekci Štěňátka.
Začátkem ledna se PInto zůčastnil výstavy v Olomouci. V2, r. CAC
Včera jsem si s Pilinkou udělali výlet na Šampiona Šampionů 2009. Všem moc děkuju za super den!20. ledna 2010 - Miminka

Máme nakryto, zlatá a tricolorní miminka se narodí okolo 24. března.

14. ledna 2010 - Chystáme Áčkový vrh

Protože naše Gábinka začíná pomalu, ale jistě hárat, můžeme se začít těšit na Áčkový vrh, který by se měl dostat na svět někdy na konci března. Pokud máte zájem o štěňátko šeltie, přijímáme otázky a záznamy. Více informací o rodičích tohoto chystaného vrhu najdete v sekci štěňata. štěnata sheltie, štěňátka, štěňata shetlandského ovčáka, malé šeltičky

10. prosince 2009 - Vánoční Wels

Na Vánoční výstavě v Rakouském Welsu tento víkend získal Pinto v sobotu V3 a v neděli V2, res. CACA, res. CACIB za BOBovým psem. Máme z něj radost, ačkoliv se mu tentokrát moc předvádět nechtělo :)


foto Markéta Chodilová


25. listopadu 2009 - Plánujeme štěňátka a další novinky!

Na začátku roku očekávámě štěňátka po naší Gábince. Štěňátka z velice dobrých výstavních i chovných linií. Předpoklady pro výborné mazlíčky i psíky pro výstavy. Začátečníkům rádi poradíme, možno i nezávazné návštěvy. Více o rodičích v sekci štěňata.


Krásný CACIB pohárek z Prahy z Letňan


8. listopadu 2009 - Pilinka je šampionka a Pinto zase bodoval!

Pilince byl uznán titul Klubový šampion a Veterán šampion SK a stala se tak první šeltií v ČR, která má více jak jeden veterán šampionát a snad i první šeltií s veterán šampionem Slovenska.

Na dnešní výstavu do Prahy jela Gábinka a Pinto. Pinto zabojoval a nečekaně ve třídě otevřené vyhrál V1, CAC(6 psů) a později CACIB! Gábinka v mladých fenách VD. Posuzoval M. Václavík, moc děkujeme! Odpolende byla Gábi i Pinto uchovněni. Tímto je již Pinto vhodný a volný pro psí slečny a Gábinka bude příští rok nakryta.

World Dog Show 2009 a další výstavy

Na Klubové výstavě 3. 10. vyhrál Pinto Výborný 1 a CAC, Pilinka ve veteránech Výborná 2. Rozhodčí MVDr. E. Fialová (CZ).

Bohužel Světová výstava v Bratislavě zklamala jak organizačně tak i výsledky - náhlá změna rozhodčího (z anglického na rumunského) byla znát. Pinto Velmi dobrý, taktéž Pilinka. Rozhodčí Muntean Petru (RO) a feny veteránů Ligita Zake (LV).

O den na to se naše výprava vyznamenala na Národní výstavě psů v Bratislavě. Pinto Výborný 1, CAC SK a hlavně náš první BOB! Pilinka Výborná 1 a tím dokončila Veterán šampiona Slovenska. Bohužel se nezadával nejlepší pes (národní vítěz). I tak máme velkou radost a Pinto si nadělil pěkný dárek k dnešním narozeninám (12.10). Fotky z oslavy dodáme.

Pro šeltií dámy jen dodávám informaci, že Pinto bude po listopadové bonitaci v Praze vhodný ke krytí.

Heather, díky moc za "Pinťáka", dělá nám samou radost a je to báječná osobnost!

16. září 2009 - Smršť novinek

Za poslední týden se nám krom dosti závažných zdravotních problémů dařilo na výstavním poli.

Klubová výstava Pardubice - 5. 9. 2009 - rozhodčí Bozena Czempas (PL) Ametrickeh Apparition "Pinto" - Výborný (11), 2. nejlepší zlatá sheltie (za fenou s BOB) Charlota Gold ze Sedlmajerovy vily "Pili" - Výborná 1, Nejlepší veterán klubové výstavy (3) Fotky z výstavy Pardubice a ceny z Krajské výstavy Brno + večerní oslava 1 roku života našeho Sosáčka [Patty Gabriela Smaal Kim] - http://scarlettka.rajce.idnes.cz/5._9._2009_-_KV_Pardubice/

Výstavy v Polském Chorzówě nám letos přáli více než minulý rok. Ametrickeh Apparition "Pinto" v sobotu u paní rozhodčí Eva Eriksson (Švédsko) Výborný 1, CWC a v neděli Brian Hawkins (UK) Výborný 1, CWC.

Fotky z Polska najdete na adrese: http://hamu.rajce.idnes.cz/Chorzow/ Moc děkuji Marcele a Marcele za super víkend a fotky!

Nové fotky Pinta od Kristíny Hejdukové. Díky! http://www.sheltie-foto.ic.cz/amethrickeh_apparition.htm

V sobotu, tzn 12. 9. se předvedl syn naší Cheyly Gold ze Sedl. vily na klubové výstavě v Chropyni. Vybojoval V2, r. CAC za psem, který získal BOB! Gratulujeme!

Upravena stránka "O nás" a rozšířen text o našem novém bydleníčku. Absolvovali jsem velice pohodovou výstavu v Mladé Boleslavi. Výsledky naleznete v přepracované sekci výstav. Přidána nová fotka z KV Brno, kde Pinto vyhrál BIG. Foto je z řad organizátorů.22. srpna - KV Brno

Na krajské výstavě v Brně se nám dařilo! Gábinka Výborná 1 a Vítez třídy mladých. Pinto překvapil a Výborný jedna, Vítěz třídy, Krajský vítěz a 1. místo BIG! Nakonec jsem rádi, že vyšla výstava i počasí. Ještě že jsme nezůstali doma! Moc všem děkuji a hlavně pánům rozhodčím. Jmenovitě panu Polgarovi a panu Jančíkovi! Bylo mi ctí.24. července - Výstavy, výstavy, výstavy

Na národní výstavě v Mladé Boleslavi jsem se účastnili s velkou částí smečky. Bohužel díky nějaké viróze se tento týden neúčastníme výstavě v Brně.

Pinto - třída otevřená - V2, r. CAC (neukázal ucho)
Gábinka - třída mladých - VD
Pilinka - třída veteránů - V1, nejlepší veterán

Otec naší Gábinky, White Coastal Little Ricki (http://www.birma.ch/sheltie/), se stal německým šampionem. Šampionát dovršil v necelých třech letech!

U rozhodčího z Dánska vyhrál na klubové výstavě v Chropyni odchov naší Niky (Cheyla Gold ze Sedl. vily) V2, r. CAC. Filipovi gratulujeme k tak pěknému úspěchu!

13. července - Pinto!

Moc děkujeme Heather za našeho nového mazlíka, Pinta! Upravena byla jeho osobní stránka a též přidány fotky pár potomků. Výstavní kariéru v Čechách odstartuje na národní výstavě v Mladé Boleslavy.

Výsledky genetických testů nám dorazily minulý týden. CEA přenašeč, MDR1 +/+. Jsme spokojení. Přidány fotky do galerie. Odkaz na fotky z výstav zde.19. června - Výstavy Slovensko

Na začátku měsíce jsme se účastnili dvou výstav an Slovensku. Bohužel díky neschválené dovolené na pátek jsme oželeli třetí výstavu v Senci. V sobotu a neděli jsem vystavovali v Nitře naší Gábi a Pilinku. I na horší předvedené Gábinky, přecijen první výstava, jsme se domů vraceli úspěšně. Na Slovensku se ve veteránech nezadává žádný titul, pouze pořadí a známka. Druhý den ale Pili byla nejlepším veteránem výstavy (tedy BIS VETERÁN). Fotky jsem si propůjčila z CHS KK Jantárová hviezda.


23. května - Nášup novinek

Z důvodu stěhování nestíhám dopisovat novinky.

Moc děkujeme Heather za ochotu a těšíme se na psa anglického původu! Za pomoc při hledání vhodného importu též děkuji našim známým z Anglie a věřím, že vše dotáhneme až do zdárného konce. Od konce června bude po naší zahradě běhat Amethrickeh Apparition. Více v sekci smečka. Za fotku děkujeme chovatelce.

V časopisu "Pes přítel člověka" vyšel článek o naší návštěvě zvířecího hřbitova v Londýně. Sken doplníme, celý a neupravený článek (redakce ho bez dovolení zkrátila) naleznete zde.

Na KV v Řepči byla Pilinka ve třídě veteránů. Ocenění V1, vítěz třídy veteránů. Za fotky děkuji Janě Zemkové!
9. května - Naše nová naděje

Představujeme Vám náš nový přírůstek do smečky!

Fenečka jménem Patty Gabriela Smaal Kim obměkčila mé srdce ohledně pořízení české šeltie a nastěhovala se k nám. Fenka pochází z velice zajímavého zahraničního krytí a je naší nadějí. V letošní výstavní sezóně nás společně určitě potkáte. Ještě jednou moc děkuji všem za podporu a pomoc!

říkáme jí: Gábinko, Gábi
číslo zápisu: CMKU/SHE/7376/08
narozena: 05.09.2008
barva: zlatá
výška: ??
chovatel: Ing. Zdeněk Koláček
výstavní ocenění:
zdraví: CEA-DNA normal

OTEC: White Coastal Little Ricky (CEA-DNA normal (Optigen), MDR1 +/+, 5x CAC, 4x r.CAC, 1x CACIB, 1x r.CACIB, CAJC)

MATKA: BELLE BRIGITTE Smaal Kim (CEA-DNA normal (Optigen), HD-A, Šampion ČR+SK, 3x CACIB, 6x r.CACIB, 2x BOB, CACA, nejlepší fena r. 2005)


6. května - Stěhování

POZOR! Od příštího týdne měníme adresu našeho bydliště. Stěhujeme se do domečku na kraji lesa. Naše nová adresa je:

Kateřina Pánková
Petrovice nad Orlicí 60
517 21 Týniště nad Orlicí

Hájenka v Petrovicích


Pro komunikaci prosím používejte telefon nebo email.

A jako bonus jedna nová fotka Pilinky z MVP České Budějovice

Pilinka


3. května - Anglická verze webu

Zprovoznili jsme anglickou verzi webu, prozatím pouze se základními údaji. Postupně je budeme doplňovat.18. dubna - Velikonoce

O Velikonočních prázdninách jsme navštívili Londýn. Pár fotek ze světové premiéry koncetru Star Wars hudby si můžete prohlédnout zde. Článek z Ilfordského hřbitovu zvířat (Ilford PDSA Animal Cemetery), kde je pochován český válečný hrdina - vlčák Ant - přidám v blízkých dnech. Navíc je pár nových fotek Pilinky ve fotogalerii.

13. března - Diplom

Ve středu jsme si byli v Praze pro diplom potvrzující titul Veterán Šampion pro naší Pilinku. Najít ČMKU byl sice boj, ale zvládli jsme to a diplom mame doma!


10. března - Dvě fotky z Českobudějovické výstavyZa fotky děkujeme Terce z webu juniorhandling.unas.cz

07. března - Pili je šampionka! :)

Dnes na výstavě v Českých Budějovicích získala naše Pilinka (Charlota Gold ze Sedlmajerovy vily) třetí titul V1 Nejlepší veterán a má tak nárok na šampionský titul v kategorii veteránů! Jsme moc rádi a děkujeme všem za podporu!


26.02. - Xsaruška má 5. narozeniny

Naše Xsaruška dnes slaví své 5. narozeniny!!


18.01. - Update webu

Aktualizovány výsledky Juniorhandlingu za rok 2008 a výstavy za rok 2009. Do smečky byla přidána Špagetka.

12.01. - Olomouc

Na nedělní výstavě v Olomouci dostala naše Pili ve třídě veteránů ocenění V1 Nejlepší veterán. Máme radost!04.12. - Naše holky oslavily 8 let

Naše holky oslavily 8 let a tím se dostávají do kategorie seniorek. Pilinka si to hned následující dny vyzkoušela na výstavě v Polsku (Nowa Ruda). Obdržela výborná 2 ve třídě veteránů.

Včera proběhlo velké focení prcků! http://stribrnyrybnik.rajce.idnes.cz/Spagetka_a_jeji_potomci/#album

05.12. - MÁME MIMINKA!

Minulý týden přinesl mnoho překvapení. Prvním z nich je odhalení vloh obou rodičů z vrhu B v CHS z Duhového kopce. Otec je syn naší Niky, Filip. Ve vrhu se nakonec našla dvě bicolorní štěňátka. Fenečka už páníčka má, pejsek na něj pořád čeká! Na fotkách pes a fenka.


Druhou novinkou se stala Špagetka. Fenka, hrdinka, která v prvních mrazech porodila pod stavební budkou 5 nádherných štěňátek. Momentálně je máme všechny doma a hledáme jim nové páníčky. Více naleznete na jejím blogu: http://spagetka.ceskyblog.cz05.11. - ŠtěňátkaV CHS z Duhového kopce se narodila štěňátka po Filipovi Mandlok. Paní chovatelce gratulujeme a přejeme se štěňátky hodně radosti!

Fenečky jsou již zadané (zlatá a tricolorní), ale pejsci ve stejných barvách stále hledají nové páníčky! Matka je Gerbe Smaal Kim (Výborná 2, 2x Výborná 3). Oba rodiče jsou CEA/PRA/Kat negativní. Otec je HD(DKK) 0//0.14.10. - Update

Doplněny né moc vábné výstavní výsledky. Bohužel Pilinka přibrala a rozhodčí dle toho zadali známku, ale výsledků z nedělního Polska si i tak vážíme. Fotky později. Přidány a upraveny odkazy, sekce štěňata.

Chovatelská stanice "z Heřmanova dvora" zadá štěňátka v barvě zlaté s bíl.znaky. Narozena: 14. 9.
Otcem štěňátek je pes importovaný ze Švýcarska Jch.CH.ELLIOT GOLDEN FLEECE DU CLOS EPERVIERS (3x CAJC,R.CAC,11x CAC,2xNárodní vít.,Vít.speciální výstavy,2x R.CACIB , 4 x CACIB , 5x BOB, CEA,PRA neg.,HD 0/0,výška 37 cm) Matka Jch.CH ANGELÍNA Z HEŘMANOVA DVORA (4x CAJC , 11x CAC , 2x CACIB ,5x R.CACIB ,1 x BOB, CEA PRA negativní, výška 36,5 cm)

Předpoklad výborných povah a perfektního exteriéru. Štěňátka vhodná na chov, výstavy nebo jako výborný kamarád ke každému. Odchov v rodin.prostředí s celoden. péčí. Štěňátka v době odběru jsou několikrát odčervená,očkovaná a čipovaná. Více info na tel. 608 183 060 nebo na www.zhermanovadvora.wbs.cz

20.08. - Šeltinka na prodej

Nabízíme k prodeji 9 měsíců starou fenku šeltie (foto dole) Chloe z Vesničky u hranic. „Šeri" pochází se spojení Vasco z Vesničky u hranic x Katka z Vesničky u hranic. Bohužel pro svou výšku (40cm) nebude chovná. Vhodná na agility k mladým lidem.

Kontakt: [email protected] nebo +420 776 108 225

Chloe z Vesničky u hranic


04.07. - Štěňátka a plánované výstavy

Stanice "z Vesničky u hranic" zadá zlatá a tricolorní štěňátka ze spojení Zita ze Souhvězdí Orionu (CEA/PRA/Kat neg, výška 35 cm, plnochrupá) a Vasco z Vesničky u hranic (výška 35cm). K doptání u nás nebo na emailu [email protected]

Zita ze Souhvězdí Orionu Vasco z Vesničky u hranic


Chystáme se s Pili na 2x CACIB Bratislava a CACIB Mladá Boleslav.

04.06. - Štěňátka a JuniorHandling

25.5. se naše Niky stala babičkou. Matkou je Ch. Giselle Smaal Kim a otec je Filip Mandlok (na fotkách). Pokud máte zájem o štěňátko, kontaktujte mě nebo ch.s. Smaal Kim. Oba rodiče jsou 0/0 na DKK.

Giselle Smaal Kim FILIP MANDLOK

Na krajské výstavě v Hradci Králové jsem s Bayla Bayla Nirreterrit vyhrála 1. místo v JH. Děkuji Lence Frankové za zapůjčení Bayly.

Z výstavy v HK Z výstavy v HK


25.05. - Novinky

Na MVP v Litoměřicích se nám moc nevedlo. Paní rozhodčí nás z 5 fen postavila na 3.místo a pak si to rozmyslela a udělila pouze první a druhé. Snad se nám to povede příště.

KENDY GOLD ze Sedlmajerovy vily
Nabízíme ke krytí pejska naší známe. Kendy je 40cm vysoký, zlatý pes. Otec je Knick Knack Bohemia Platina (37cm, zlatý) a matka Hendy Gold z Černé hlásky (35cm, zlatá). Kendy je velice přátelský pes, dvakrát se účastnil výstav. Obdržel Výborný 2 a Výborný 3. K doptání u nás.

KENDY GOLD ze Sedlmajerovy vily


03.05. - Výstavy

Na MVP v Českých Budějovicích Pilinka obdržela Výborná 3. Dnes na klubové výstavě v Řepči u Tábora Pilinka zabodovala a po krutém boji vyhrála Výborná2, r.CAC (hned za fenou s KV). Jsem moc ráda, že se Pilinka ve svých necelých 8 letech líbí a dostojí konkurenci fen mladší o dvě generace.

Řepeč Řepeč


06.04. - Klubovka Brno

Na klubové výstavě v Brně Pilinka obdržela známku výborná. Odešla z kruhu jako poslední fena s výbornou bez pořadí.

26.02. - Xsara má narozeniny!

Xsara Naše Xsaruška má dneska narozeniny. Všichni jí přejeme všecko nejlepší :)


NABÍDKA

Nabízíme k prodeji blue-merle pejska naší známé. Narozen 15.06.2007. Pejsek není vhodný na chov ani výstavy, měří 45cm. Cena 1500,- Kč. Pouze do dobrých rukou! Více kontaktu na emailu.


11.02.2008 - Výstava Brno

MVP Brno - Pilinka V4 a odchov po naší Niky - Filip Mandlok VD4 (kvuli špatnému předvedení), máme radost!

04.02.2008 - Další update!

Jak jsem slíbil, tak jsem také učinil - návštěvní kniha už funguje a stejně tak sekce SMEČKA a RODINA (ta se bude ještě rozšiřovat). Teď se chystám na FOTOGALERII a zbylé sekce AGILITY a VÝSTAVY. Držte mi palce, jako vždy. Doufám, že se Vám tu bude líbit a pokud máte ohledně webu nějakou připomínku, napište mi na [email protected].

03.01.2008 - Práce na webu!

Začal jsem na webových stránkách opět pracovat. Hotové by měly být kolem února, tak mi držte palce. Co nejdříve spustím knihu návštěv, abyste si mohli postěžovat :) Diky, Lukáš Krincvaj.